Marc Marquez’in Geri Dönüşü Almanya’da Oldu…

MotoGP 2021 Dünya Şampiyonası'nın sekizinci yarışı Almanya Grand Prix’sinde gerçekleşti. 2019 sezonunun şampiyonu olan Repsol Honda takımının İspanyol pilotu Marc Marquez, sakatlığı sebebiyle verdiği 9 aylık aradan sonra sezonun ilk birinciliğiyle başarılı bir geri dönüşe imza attı.

Honda MotoGP Almanya_Marc Marquez

Motosiklet yarışlarının en önemli organizasyonu olan MotoGP 2020 Dünya Şampiyonası’nın sekizinci yarışı Almanya’da gerçekleşti. 2019 sezonunun şampiyonu olan Repsol Honda takımının İspanyol pilotu Marc Marquez, kolundaki sakatlık sebebiyle verdiği 9 aylık aranın ardından Sachsenring’te bu sezondaki altıncı yarışını birincilikle tamamlayarak başarılı bir geri dönüşe imza attı. Bu zaferle birlikte Marc Marquez Sachsenring pistinde üst üste çıkmış olduğu 11’inci profesyonel yarış galibiyetini kazanarak bu pistteki krallığını da devam ettirmiş oldu.

Sezonun sekizinci yarışı Almanya’nın Chemnitz yakınlarındaki 3,7 kilometrelik Sachsenring’te 30 tur üzerinden gerçekleştirildi. Repsol Honda takımının pilotu Marc Marquez, sezondaki ilk zaferini elde ederek şampiyonada 41 puana erişti.