Macera ve Adrenalin Tutkunları Big Boyz Festival’de Buluştu…

Macera severlerin kalbi büyük bir heyecanla, Türkiye’nin ilk ve tek hobi - aktivite festivali Big Boyz Festival’le atmaya başladı.

Big Boyz Festival Final

Pandemi önlemleri alınarak gerçekleştirilen Big Boyz Festival’in 4.’sü 9 Ekim günü itibarıyla İstanbul Kadıköy’deki Kalamış Atatürk Parkı’nda ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Heyecan dozunu bu yıl daha da artıran Big Boyz Festival hobi meraklılarına araba, motosiklet, spor, eğlence, hava, kara ve denizde kullanılan, adrenalini doyasıya yaşatan araçları deneyimleme fırsatı sunuyor.

Mercedes – Benz, BMW Motorrad, Harley Davidson, KTM, Vanderhall, MG Otomotiv, Red Bull, Efes, SPX, Hertz, Vaneda, Ecovolt Scooter, Motul, İstanbul Atv, Husquvarna, GasGas, Sherco, Aprilia, Silence, Motoguzzi, Alpinestar, Kymco, Inokim, Victorinox, Hotomobil, Camso, elektrowind, İzeltaş, Mv Agusta, Ohvale, Egotekteker, Desandman, Avart, Enduro Market, Amega, Proraso, Aygaz, Agus Karavan, Camp-pass, Leoapar Scooter, Avis, Budget, Zipcar, Nur Sigorta, Silwy, Mode On Coffee, Shell Camper, Yayla ve Aroma İçecek gibi markaların yer aldığı Big Boyz Festival, bu yıl da aksiyon ve eğlenceyi zirvede yaşatıyor.

Motosiklet ve V8 araç tutkunları festival akın etti

Festivalin ilk gününde TMP Motosiklet korteji ziyaretçilerin ilgi odağı olurken, gün boyu süren renkli partiler, konserler ve şovlarla unutulmayacak anlar yaşattı. Festivalin 2. günü 10 Ekim’de  ise Harley-Davidson Owner Group ve V8 İstanbulls’un katılımıyla düzenlenecek motosiklet ve klasik Amerikan otomobilleri korteji ziyaretçileri büyüleyecek.

Renkli partiler, aksiyon ve adrenalinin sınırlarını zorlayan etkinlikler bir arada

Festivalin ilk gününde ünlü DJ’ler performanslarını sergilerken, test sürüşleri, Muaythai gösteri maçları, denizde jet surf & fly board gösterileri, havada para motor gösterileri, paten & kaykay gösterileri, birçok spor aktivitesi ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Sosyal yaşam ve spor alanında birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla, Kadıköy Kalamış Atatürk parkında şenlik havası estiren festivalde sadece büyükler değil, çocuklar da aileleri ile birlikte eğlence ve deneyim imkanı yakaladılar.

Vaneda Boots tarafından festival alanındaki paten alanında düzenlenen paten sürüş deneyimi, paten meraklılarının akınına uğrarken, kayalık alanda Sherco ve Motul tarafından gerçekleştirilen trial motosiklet akrobasi gösterisi de ziyaretçilere heyecan ve adrenalin dolu anlar yaşattı.

Müziğe, konsere doyacaksınız

Müzik 2 gün boyunca festivalde hiç susmayacak. Festivalin ilk günü TriONStage konseri ile başlayacan müzik, MetroFM’in sevilen DJ’lerinin performanslarını sergilediği Big Boyz Party’de 10 Ekim akşamına kadar sürecek. Festivalin başladığı gün sahne alan Vokal Akademi’den Yüksel Murat Piştal, Hüseyin Topçu ve Nilay Çelebi de ziyaretçilere unutulmaz bir konser keyfi yaşattılar. Big Boyz Festival’in en sevilen etkinliklerinden Balta Atma ve Kabile Dans Grubu’nun şovları hayata renk katarken, eğlence ve heyecan dolu aktiviteler tüm hızıyla devam ediyor.

Girişin ücretsiz olduğu, renkli partilere ve aksiyon dolu etkinliklere ev sahipliği yapan festivalde, hobi severler adrenalin ve aksiyonun sınırlarını zorlayan dopdolu 2 gün yaşayacak.  Otomobil, motosiklet, kamp & karavan, deniz araçları, havacılık araçları, yeni nesil elektrikli araçlar gibi sektörlerden onlarca markanın katıldığı festivalde tüketiciler alışveriş ve deneyim imkanı da buluyor.

Ekonomiye katkı sağlayacak

Big Boyz Festival’in, pandemi sonrası yapılan en büyük açık hava etkinliği olma özelliği taşıdığını aktaran Alice Organizasyon Kurucusu Tolga Alişoğlu, 2 günlük süreçte ekonomiye de katkı sağlayacaklarını ifade ederek şöyle konuştu: “İçişleri Bakanlığı’mızın yayınladığı genelgeye istinaden Covid önlemleri festival alanında eksiksiz uygulanıyor. Halka açık olarak gerçekleştirmekte olduğumuz festivalin 2 gün içinde ekonomiye 20 milyon TL’lik bir katkı sağlaması bekliyoruz. Girişin ücretsiz olduğu fastivalde her bütçeye uygun çok çeşitli ürünler de yer alırken, değeri 400.000 Euro’yu bulan lüks araçlar da sergilenecek ve gelen herkes bu araçları tanıma ve yakından görme fırsatı bulacak, karavandan çadıra bir çok outdoor yaşam ekipmanı da inceleyebilecekler.”