Yeni Yamaha Niken, işte bunun adı devrim

Yamaha üç tekerlekli yatabilen ilk motosikleti ile bir devrime hazırlanıyor. Yamaha NIKEN adlı tamamen yeni ve dünyadaki bir ilk olan çok tekerlekli seri üretim motosikletini tanıttı.

Yeni Yamaha Niken

Yeni Yamaha Niken, tamamen yeni bir deneyim için geleceğe yönelik düşünen sürücülere yeni olasılıklar sunuyor. Japoncada “İki Kılıç” anlamına gelen NIKEN sözcüğü, iki kılıçla dövüşme tekniğinin keşfedildiği 17.yüzyıl Japonya’sından geliyor. Bunun çığır açan bir teknik olduğu kanıtlandı ve savaş sanatlarında yeni bir çağı başlattı.

Yamaha, NIKEN ile motosiklet alanında tamamen yeni bir çağı başlattı benzersiz hisler sunan bir sürüş devrimi. Virajlı yollarda eşsiz bir özgüven ile kolayca hareket ettiğinizi hayal edin. Motosiklet üzerinde yaşayacağınız bu yeni his kayakçıların dönüş yaparken yaşadığı deneyim kadar heyecan verici.

Yatabilen iki ön tekerlek düzeninde kullanılan Yamaha’ya özel gelişmiş teknoloji, yüksek seviyede çekiş sunuyor. Böylece virajlarda yüksek performans gösterirken ve NIKEN sürücüsüne benzersiz bir özgüven ile virajlı yollarda kolayca ilerleme imkanı sağlıyor.

NIKEN’in  yatabilen çok tekerlekli (LMW) sistemi, son derece sportif ve güven veren yol tutuşu özellikleri sunarken,  çok çeşitli yüzey koşullarında viraj alırken daha gelişmiş denge ve yol tutuş hissi veriyor.

NIKEN’in kaslı ve atletik gövde tasarımı.İki ön tekerlek, geleceğe yönelik kaput tasarımı ve entegre yakıt deposunun akıcı bir şekilde hareket ederek birleştiği odak noktasını oluşturmuş.

Yenilenmiş 847cc CP3 motor  Yeni NIKEN’e güç veren 847cc 3 silindirli motor, özel olarak büyük başarı gösteren popüler model MT-09’daki motoru temel alarak geliştirilmiştir. Bu motor, Tracer 900 ve XSR900 modellerinde de kullanıldı.

Yeni Yamaha Niken özellikleri

YCC-T, D-MODE, Hız Sabitleyici ve Çekiş Kontrol Sistemi gibi en yeni elektronik kontrol teknolojilerinin yanı sıra A&S debriyaj ve çeşitli sürüş koşullarında yüksek kontrol kabiliyeti ve keyifli sürüş imkanı sunan Hızlı Vites Değiştirme Sistemine sahip.

18 litre kapasitesi olan bu yüksek kaliteli hafif alüminyum depo, 300 km üzerinde sürüş menzili sunar. Böylece NIKEN sürücüleri yakıt almak için sık sık durmadan büyük mesafeler gidebilirler.

Yeni Yamaha Niken