Yamaha Tracer 900 Türkiye’de satışa sunuldı

Yamaha 2018 yılı başında, önemli yeniliklerle güçlenen Tracer 900’ün yeni kimliğinin ipuçlarını Türk tüketiciyle paylaşmıştı. Türkiye’ye Mayıs ayı itibari ile gelen Yeni Tracer 900’ün Yamaha bayilerinde satışı başladı.

Yamaha Tracer 900

Yamaha Tracer 900 ün çok sevilen özelliklerini ve güçlü yanlarını yenilemeye odaklanan Yamaha tasarım ekibi, aynı zamanda motosikletin gezi potansiyelini artıran bir dizi güncelleme ve değişiklik yaptı. Yeni güncellemelerle uzun yol perfomansı daha da artan Tracer 900, heyecan verici spor performansı, arttırılmış yol tutuşu ve konforlu kullanımı ile dikkat çekiyor.

Geliştirilmiş rüzgar koruma ve zarif gövde tasarımı…

Seyahat sırasında daha iyi rüzgar koruması sağlayan yeniden tasarlanmış ön cam, uzun yolculuklarda daha rahat ve keyifli bir sürüş imkanı sunuyor. Yeni ön cam tasarımının tek elle yükseklik ayarı yapılmasına imkan sağlayan yapısı kullanıcıya çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Yamaha yeni Tracer 900 modelinde tasarımsal bazı değişiklikler de yaparak motosikletin kalitesini ve kullanım hissini geliştirmeyi başardı.

İyileştirilmiş seyahat özellikleri için arka maşa geometrisi yenilendi.

Yeni Tracer 900’de kullanılan yeniden tasarlanmış alüminyum arka maşa ve yenilenmiş arka amortisör ayarları sayesinde motosikletin gezi performansı artırıldı ve orijinal sert yan çantaların eklenmesine olanak sağlandı. Yeni Tracer 900 tasarımında artçılar da unutulmamış ve artçı konforunu arttıran bazı değişiklikler yapılmış. Yenilenen oturma geometirisi ve selesi ile artçı olarak seyahat etmek artık çok daha rahat. 2018 modelde hem sürücünün hem de artçı selesi yenilendi. Bu sayede yüksek düzeyde konforun yanı sıra Tracer 900’ün birinci sınıf görünümü ve hissi geliştirildi. Sürücü selesinin yüksekliği alçak ve yüksek olmak üzere 2 farklı konuma ayarlanabiliyor.

Tracer 900; daha dar gidonla birlikte daha ince ve daha hafif elcik korumalarıyla sehir içi ve şehir dışı seyahatlerde sürücüye büyük avantaj sağlıyor. Yeni gidon sayesinde sürücünün kolları yüksek sürüş hızlarında hava akışından korunuyor. Ayrıca daraltılan gidon, yasal olan yerlerde motorun daha rahat şerit değiştirmesine yardımcı oluyor.

2018 Tracer 900 Yeni Özellikler

Daha zarif ve yüksek kaliteli gövde tasarımı
Daha hafif ve daha ince elcik korumalarıyla daha dar gidon
Daha fazla sürücü ve artçı konforu için yeni tasarlanan sele
Rüzgara karşı daha iyi koruma için tek elle ayarlanabilen ön cam
Daha uzun alüminyum arka maşa ile daha güçlü sürüş kuvveti hissi
Yeni ayaklık takımıyla kusursuz artçı konforu
Yenilenen artçı tutamakları
Yenilenen arka çamurluk

Yamaha Tracer 900 Öne Çıkan Teknik Özellikler

847 cc, 3 silindirli, 115PS, sıvı soğutmalı, 4 supaplı motor, 87,5 Nm
Kaydırmalı debriyaj
3 modlu Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)
Tracer’a özel seçilebilir D-MODE sürüş modları
İnce ve hafif CF döküm alüminyum şasi
Geniş kapasiteli, uzun mesafeli 18 litrelik yakıt deposu
Standart olarak sunulan orta sehpa ve ABS
Tracer 900 Renkleri
Nimbus Grey
Tech Black