Tüm Engelleri Aşan Pınar Motosikletle İtalya Turuna Çıktı…

Kanseri yenen, doğuştan engelli ve en büyük hayali motosikletle İtalya seyahati olan bir kadının, tüm dünyaya umut aşılama yolculuğu start aldı...

Engelsiz İki Teker

Pınar Yılmaz, TMF pist yarışçısı kardeşi İlayda Yağmur Yılmaz’ın yolcusu olarak İtalya’ya, hayaline doğru yola çıktı. Üstelik onlara 10 yaşındaki kız kardeşleri Deva Su da eşlik ediyor. 15 günlük serüvenlerini belgesele dönüştürecek Belçikalı ekip Motorcycles Diaries ile yola çıkan 3 hayal ortağının bir diğer destekçisi de Yamaha Motor Türkiye…

Onlar 3 kız kardeş… Pınar (32), İlayda (29), Deva (10)… Doğuştan ortopedik engelli Pınar, 2016 senesinde yakalandığı 4.evre lenfomayı yenen tam bir savaşçı ruh. Pınar’ın en büyük hayali motosikletle İtalya turunu gerçekleştirmekti. 3 kız kardeş, Pınar lenfomayı yenince bu turu gerçekleştireceklerine dair söz vermişlerdi ve Pınar’ın hayali gerçek oldu. İki motosiklet, iki araç tüm önlemlerini alarak, 15 gün sürecek ve Venedik’te sonlanacak tur için motosikletle yola düştüler. 15 günlük yol hikayelerini belgesele dönüştürecek Motorcycles Diaries ekibiyle yola çıkan 3 kız kardeş, Yamaha Motor Türkiye’nin de desteğiyle motosiklet tutkularını gerçeğe çevirecekler. İlayda ve Pınar Yamaha Tracer 700 ile yol alırken, Deva Su Super Tenere ile Motorcycles Diaries ekibinden Peter Jan Williems’ın artçısı olarak yolda olacak.

Tüm engellerin insanın fikrinde, ruhunda olduğuna inanan Pınar, tüm insanlara umut ışığı olacak, moral verecek bir serüvene çıktı. Yolculuklarına İstanbul’dan start veren Pınar ve hayal ortaklarının yolculuğu 15 gün sonra Venedik’te sonlanacak. Motosiklet tutkusunu doya doya yaşayacak olan Pınar yol boyu yaşadıklarını belgesel de ölümsüzleştirecek ve hiçbir engelin hayalini gerçekleştirmek isteyenlerin önüne geçemeyeceğini tüm dünyaya gösterecek. Çocukluğundan bu yana motosiklet tutkusunun olduğunu ve zaman zaman kardeşi İlayda’nın arkasında kısa mesafelerde yolculuk yaptığını söyleyen Pınar “yıllardır motosikletle Venedik’e gitme hayalim vardı. 3 yıl önce lenfomaya yakalandığımda bu hastalığı yenince hayalimi gerçekleştireceğime dair İlayda ile birbirimize söz verdik. Sonra doğuşundan bugüne hep bize manevi destek ve güç olan 10 yaşındaki kardeşimiz Deva Su’da eklendi. O da 3 yaşından beri motosiklete biniyor ablasının yanında. Onu da almasaydık bu yolculukta büyük hayal kırıklığı olacaktı. Kök hücre naklinden sonra hastalığı tamamen atlattık ve 2 senedir bu projeyi gerçekleştirebilmek için çok uğraştık. En çok da kardeşim İlayda uğraştı. Bizi Motorcycles Diaries ve Yamaha Motor Türkiye ile bir araya getirdi. Onlara hayalime ortak oldukları için çok teşekkür ediyorum. Biz 3 kız kardeş bu yolculukla herkese umut olacağız, yaşama sevinci aşılayacağız biliyorum” dedi.

Tutkularını gerçekleştirmek için engel tanımayan Pınar’a destek olmaktan büyük gurur duyduklarını söyleyen Yamaha Motor Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Ersin Şeker “Tracer 700 onlara konforlu ve rahat bir yol arkadaşı olacak. Güvenle ve keyifle yol yapacaklar. Motosiklet tutkusu gerçekten engel tanımaz, motosiklet insanları özgürleştirir. Pınar bu tutkuyu belgeseliyle tüm dünyaya gösterecek, hissettirecek” dedi.

PINAR YILMAZPınar Yılmaz

1987 senesinde hidrosefali ve meningomyelosel ile dünyaya geldi. Tam 16 ameliyat geçirdi. 4. evre Lenfoma’yı kök hücre nakliyle 1 sene süren mücadelenin ardından yendi. Yaşama sevinci ve azmini hiç kaybetmedi. Grafik ve tasarım alanında eğitim aldı. Hobileri müzik, yazmak ve motosiklet. Şu sıralar hayatını konu alan bir de kitap yazıyor.

İLAYDA YAĞMUR YILMAZ

İlayda Yağmur Yılmaz

TMF Pist Yarışçısı ve Şampiyonu… Ekstrem Spor Tutkunu, Doğa Aşığı… Sayısız Sosyal Sorumluluk Projesini Yönetti. (Mika-Der, Patika vs.) Hayaller Kurmak ve Gerçekleştirmek Üzerine İnşaa Edilmiş Bir Hayat Yaşıyor. Ablasının hayalini gerçekleştirmek için çok çalıştı!

DEVA SU YILMAZDeva Su Yılmaz

10 Yaşında… 3 Yaşından Beri Motosiklete Biniyor. 7 Yaşındayken İlayda’nın artçısı olarak 2.500 Km Ege Turu yaptı. 12 Gün Boyunca Çadırda Kaldı. Megalodon köpek balıklarının bir gün tekrar türeyeceğine dair teoriler üreten, hayal dünyası geniş bir çocuk. Ablalarının göz bebeği, motivasyon kaynağı…