Motul World SBK’da Toprak Razgatlıoğlu Rüzgarı…

Dünyanın en önemli motosiklet pist yarışı organizasyonlarından biri olan, Motul’un sponsor olduğu WorldSBK’nın 2020 sezonu, zorlu pandemi şartlarına rağmen tamamlandı. 2016 senesinden bu yana World SBK’nin organizatörü Dorna ve Motul arasındaki işbirliği, bu sene de sekteye uğramadı ve başarılı bir sezon geride kaldı.

World SBK Estoril

Ülkemizde Kenan Sofuoğlu’nun şampiyonlukları ile bilinen ve bu sene Toprak Razgatlıoğlu’nun katılımı ile popülerleşen WorldSBK yarışlarının isim sponsoru olan Motul, aynı zamanda Toprak Razgatlıoğlu’nun yarıştığı Pata Yamaha takımına da teknik partner olarak sezon boyu destek verdi.

Sezon zorlu pandemi şartlarına rağmen tamamlandı!

Şubat ayının sonunda yapılan Avustralya ayağı ile start alan şampiyona oldukça heyecanlı başladı. Genç Türk sürücü Toprak Razgatlıoğlu’nun ilk yarışta elde ettiği galibiyet ile heyecanlanan motosiklet severler, sezona Covid-19 pandemisi sebebi ile 5 ay ara vermek zorunda kaldılar. Ancak gerekli tedbirlerin alınmasının ardından İspanya, Portekiz, Katalonya ve Fransa’da farklı pistlerde yapılan 7 yarış ve toplamda da 8 ayaktan oluşan şampiyona zorlu şartlara rağmen tamamlandı.

Toprak Razgatlıoğlu ilk sezonunda göz doldurdu!

Sezona Pata Yamaha Racing takımında harika bir başlangıç yapan Toprak, yine muhteşem bir son yarış ile ilk WorldSBK sezonunu tamamladı. Sezon boyu yapılan superpole ve yarışlarda 228 puan toplayan Türk sürücü, sezonun en başarılı Yamaha pilotu olarak genel klasman 4.sü oldu. Kısıtlı antrenman şartlarına ve ilk senesinde olmasına rağmen bu şartlarda harika bir sezon geçiren milli sporcu Toprak Razgatlıoğlu’nun, önümüzdeki sezon neler başaracağı şimdiden merak konusu.

Sezonun galibi 6. kez bu şampiyonluğu elde eden Kawasaki sürücüsü Jonatan Rea olurken, ikinci ve üçüncülük Ducati pilotları Scott Redding ve Chaz Davies’in oldu. Markalar klasmanında ise çok yakın geçen mücadelenin kazananı 392 puan ile Kawasaki olurken, 391 puanda kalan Ducati ikinci, 330 puanlı Yamaha ise üçüncü oldu.

Zorlu yarış koşullarının vazgeçilmezi Motul!

World SBK’de isim sponsoru olan ve yarış takımlarına teknik destek veren Motul, 300V serisi performans yağları, şanzıman yağları ve MC Care bakım ürünleri ile tercih edilmeye devam ediyor. Griddeki bir çok takımın tercihi Ester Core teknolojisine sahip 300V Factory Line oluyor. İki teker denilince akıllara ilk gelen madeni yağ üreticisi olan Motul, yarış takımlarının zorlu koşullarda performans beklentisine rahatlıkla cevap verdiği için 1. tercih olmaya devam ediyor. Motul WorldSBK 2021 sezonu ile ilgili açıklamalar organizatör Dorna ve FIM tarafından ilerleyen günlerde yapılacak. Motul ürünleri, motor sporlarında destek olunan organizasyonlar ve haberler için www.motul.com.tr web sitesini ve Motul Türkiye sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.