Motobike İstanbul 2021 Ertelendi, Yeni Konseptiyle Çok Yakında Geri Dönüyor!

25-28 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Motobike İstanbul 2021 fuarı, devam eden pandemi, sokağa çıkma yasakları ve uluslararası seyahat kısıtlamaları sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi.

Motobike İstanbul 2021

25-28 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Motobike İstanbul 2021 fuarı, sektör dernekleri ve katılımcılardan gelen talepler doğrultusunda ve pandeminin ülkemizde ve dünya genelindeki mevcut durumunu göz önünde bulundurarak, üzerinde çalışmaları sürdürülen yeni konsepti ile ileri bir tarihte düzenlenmek üzere ertelendi.

Konu ile ilgili yapılan basın açıklaması:

Pandeminin ve toplumsal etkilerinin devam etmesi, seyahat kısıtlamaları ve sokağa çıkma yasakları nedeniyle ileri bir tarihte daha güvenli şartlarda fuarımızı gerçekleştirmek için fuar tarihimizi erteleme kararı aldık. Ülkemizde ve dünya genelinde devam eden aşılama uygulamalarının yaygınlaşması ile belirlenecek yeni fuar tarihimize kadar fuarın düzenlenebilmesi için gerekli koşulların gelişmesini temenni ediyoruz. Alınan bu kararla katılımcılarımız, ziyaretçilerimiz ve destekleyenlerimiz için daha güvenli bir ortamda fuar gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır.

Motobike İstanbul’u destekleyen en önemli kurumların başında gelen Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED)’in Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Başarı Erbaş ise ertelemeyi şu sözlerle değerlendirdi: “Üyelerimizin katılımı ile yaptığımız toplantıda, tüm değerlendirmeler ve yorumlar sonrasında yapılan oylamada Motobike İstanbul’un Şubat ayında yapılmasının, günümüz koşullarına göre hem müşteriler, hem de çalışanlar için büyük sağlık sorunu riski oluşturacağı düşüncesi ile fuarın ertelenmesi yönünde ortak bir karara vardık. Motobike İstanbul’un uzun yıllardır ilk kez planladığı tarihte yapılamaması bizlere bu fuarın önemini daha fazla hissettirdi. Önemli potansiyeli olan ve bizim için büyük önem taşıyan Motobike İstanbul’un, fuar için sağlıklı bir ortam oluşmasının ardından büyük bir heyecanla motosiklet tutkunları ile birlikte yeni tarihlerde buluşmayı temenni ederiz.”

Motobike İstanbul 2021’in yeni tarihlerini belirlemek için hem Türkiye, hem de yurtdışındaki katılımcılarımız, destekçilerimiz, çözüm ortaklarımız ve tedarikçilerimizle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Yeni konseptimiz ve tarihlerimiz netleştiğinde resmi internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurusu yayınlanacaktır. Bunun yanı sıra, katılımcılarımız ve ziyaretçilerimize fuarla ilgili tüm güncellemeler e-posta ile gönderilmeye devam edecektir. Eş zamanlı olarak tüm basın mensupları da ayrıca bilgilendirilecektir.